top of page
Icon03.png

טיפול משפחתי 

"כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו.

אך המשפחות האומללות - אומללות הן כל אחת על פי דרכה".

טולסטוי,1877

 

אני לא בטוח שהמשפט הזה נכון. אני כן חושב שאין דבר כזה משפחה "נורמלית" אידיאלית. כל משפחה מורכבת בצורה ייחודית. המרחב שנוצר בין ההורים, הוא המרחב בו גדלים הילדים שלכם.

קחו שנייה לחשוב איך המרחב ביניכם? מכבד? בטוח? טעון? פוגע? אלים? קריר?

 

כאן אנחנו נפגשים בכדי לשנות את הריקוד המשפחתי שלכם. המפגשים יכולים להיות רק עם ההורים, או גם עם (חלק) מהילדים.

נבין יחד את הקשיים שלכם ההורים, וגם של הילדים. לרוב יהיה ילד/ה אחד/ת שדורש תשומת לב יתרה ומפגין את הקושי שאולי גם אתם חווים. ההזדמנות להיפגש יחד, להוריד מעט את ההגנות, ולקחת אחריות על המעשים שלנו, הוא מתנה גדולה שתוכלו לתת לעצמכם ולילדכם.

מניסוני, כשעובדים ברמת המערכת המשפחתית, אז השינויים מתרחשים יותר מהר. ילדים זה עם שלמזלנו לא תקוע בעבר, סולח במהרה, ומחפש משחקיות.

אנו ניצור מרחב משחקי, בו בני המשפחה יוכלו להתנסות בתפקידים והתנהגויות חדשות בבית, ונראה יחד איך המשפחה צועדת לשלב הבא שלה.

אני מסתמך על מספר גישות בעבודתי בטיפול משפחתי. בבסיס עבודתי,  אני מטפל בגישה המערכתית, הרואה את כל בני המשפחה כחלק ממערכת סינרגית הנמצאת ושואפת לאיזון מתמיד. 

סימפטומים כרונים לעיתים קרובות משרתים את המערכת, כך שההתערבות היעילה והמהירה ביותר היא עבודה עם כמה שיותר מחברי המשפחה יחד.

מעבר לכך אני גם מושפע בגישתו של אלפרד אדלר כמו גם מגישת ״הכבשן״, טיפול מבוסס מובחנות, כפי שפיתח ד״ר דיוויד שנרש (Schnarch) ותלמידו אמיתי מגד. גישה זו מעודדת פיתוח יכולת בוגרת של תחושת עצמי יציבה בתוך קשרים אינטימיים, תוך פנייה למבוגר הנמצא בתוכך. חדר הטיפולים הוא מקום ״חם״ בו אנחנו באים לעבוד ולפגוש את עצמנו בכדי לשכלל את יכולתנו להיות אותנטניים ופתוחים.

מפגש הכרות

הטיפול איתי מתחיל עם מפגש חד פעמי של 90-120 דקות (תלוי כמה בני משפחה מגיעים) בו נכיר ונרגיש אם יש ביננו כימיה (מחקרים מראים שמה שהכי משפיע על תוצאת הטיפול זה הקשר עם המטפל/ת). בסוף המפגש אשקף ואמפה כיצד אני רואה את הדינמיקה המשפחתית שלכם/ן (חוזקות וחולשות, דפוסים והרגלים) וכיצד הייתי עובד איתכם, כולל כמה טיפים ותרגילים ראשונים.

לאחר מכן, תוכלו להחליט אם תרצו להמשיך איתי או לא.

אם כן תחליטו להמשיך, הטיפול ממשיך על פי העקרונות הבאים:

  • אני מאמין שאחת המטרות בטיפול הוא שהטיפול יסתיים. אני חותר לשיפור מעשי, התנהגותי, יעיל, וחי. 

  • אני מאמין שידע הוא כח, ולכן אני שואף ללמד אתכם את המושגים, טכניקות, ועקרונות יעילים (אחרי שהתנסיתי בהם על בשרי בטיפול המשפחתי שאני עובר עם הוריי). זו הסיבה שברוב המפגשים אפנה אתכם/ן לראות סרטונים מערוץ היוטוב שלנו כדי שתוכלו לתרגל בבית. כי טיפול זה מה שקורה בין המפגשים.

  • אני מאמין שחברי וחברות המשפחה צריכים לקחת אחריות על חייהם/ן ועל הטיפול. לכן אף על פי שאני שואף שכל חברי המשפחה יהיו נוכחים בחדר, מי שרוצה מגיע. לכן אתם/ן גם קובעים את תדירות המפגשים (בהתייעצות איתי). בסוף כל מפגש אשאל אותכם/ן מתי תרצו להפגש שוב. לרוב המפגשים הם פעם בכמה שבועות בשל מורכבות לו״זים שונים.

  • ואת כל היתר אסביר לכם/ן כשניפגש

 

הטיפולים מתקיימים בקליניקה בביתנו בכפר סבא או בזום.

לעיתים חלק מחברי המשפחה ינכחו בקליניקה וחלק בזום.
אורך המפגש הוא בין שעה וחצי לשעתיים (תלוי במספר המשתתפים).

העלות היא 850 ₪ לשעה וחצי, ו-1200 ₪ לשעתיים.

לקביעת פגישת הכרות מילאו פרטים למטה או צרו קשר.

עשהאל מדבר על גברים פגומים ונשים צודקות בפודקסט של פאולה וליאון 5.22
00:00 / 53:57

עשהאל מדבר על גברים פגומים ונשים צודקות בפודקסט של פאולה וליאון 5.22 

ד״ר עשהאל אצל פאולה וליאון על למה קשה לגברים להרגיש 9.8.22

תסריטים משפחתיים בין דוריים - האם התפוח יכול ליפול רחוק מהעץ?

לקביעת פגישה

אפשר למלא פרטים או ליצור קשר

תודה על ההרשמה

אופס, משהו השתבש

בבקשה לנסות שוב

bottom of page